Keväälle vielä yksi aikuisten hiihtokoulu

27.1.2022

Kevään viimeiset hiihtotekniikkaan keskittyvät aikuisten hiihtokouluryhmät starttaavat Kaupissa viikolla 7. Perinteisen tyylin kurssin aloituspäivä on tiistaina 15.2. ja vapaan tyylin kurssin aloitus torstaina 17.2., molemmat klo 18.00–19.15.

Kevään viimeiset hiihtotekniikkaan keskittyvät aikuisten hiihtokouluryhmät starttaavat Kaupissa viikolla 7. Perinteisen tyylin kurssin aloituspäivä on tiistaina 15.2. ja vapaan tyylin kurssin aloitus torstaina 17.2., molemmat klo 18.00–19.15.

Neljän kerran kurssin (yht. 5 h) hinta on 100 e. Ilmoittautuessasi molempien tyylien kurssille saat 10% alennuksen hinnasta.

Ensimmäinen kokoontuminen on seuran huoltokopilla. Huoltokoppi sijaitsee jousiammuntaradalla, joka toimii talvisin myös hiihtostadionin parkkialueena (ns. yläparkki). Hiihtokoulujen pakkasraja on -15 astetta.

Lisätietoa ryhmistä, hinnoista ja ilmoittautumisesta voit lukea Aikuisten hiihtokoulu -sivulta.